Dantų ėduonis dažnai būna netinkamos burnos ertmės higienos ir mitybos rezultatas. Valgydami per daug maisto produktų, kuriuose yra krakmolo ir cukraus, burnos ertmės bakterijos pradeda skaidyti maiste esančius angliavandenius į rūgštį. Tada ši rūgštis susijungia su bakterijomis ir maisto atliekomis ir susidaro balta plėvelė, vadinama apnašomis. Šios apnašos padengia jūsų dantų paviršių ir pradeda ardyti emalį, kuriame atsiranda ertmės.

Kai kariesas (arba dantų ėduonis) yra anksčiausioje stadijoje, dažniausiai nėra jokių jo požymių. Tačiau jam skverbiantis gilyn į danties audinius, atsiranda skausmas, stiprėjantis nuo karšto, šalto, saldaus maisto ar gėrimų. Skaudėti nustoja savaime baigus valgyti ar gerti. Gali atsirasti ir blogas kvapas, kartus skonis burnoje, jaučiama ir matoma skylė dantyje.

Labai svarbu diagnozuoti ir gydyti kariesą kaip galima anksčiau, nes vėliau jis gali išplisti į pulpos audinius, esančius danties centre, ir sukelti infekciją šaknų kanalų sistemoje. Pagrindinis dantų ėduonies gydymas susideda iš pažeistų danties audinių pašalinimo ir jų atstatymo plombinėmis medžiagomis, taip atkuriant prarastą danties funkciją ir estetinį vaizdą.

Mes naudojame restauracines medžiagas, kurios savo spalva nesiskiria nuo natūralaus danties. Iš pradžių jos yra minkštos konsistencijos, todėl galima suformuoti reikiamą danties kontūrą. Vėliau atliekamas kietinimas specialia mėlyna šviesa, sureguliuojamas sukandimas ir nupoliruojama. Tokia restauracija gali tarnauti iki 10 metų ar net ilgiau. Kartais kariesas pažeidžia labai didelę danties dalį. Tokiu atveju reikalingas danties protezavimas vainikėliu ar tiltu.

Pagrindiniai ėduonies prevencijos būdai yra kasdienis dantų valymas šepetėliu ir siūlu, sveikas maistas, profilaktiniai vizitai pas odontologą ir profesionali burnos higiena (akmenų ir apnašo šalinimas) du kartus per metus.

SKAMBINTI

Šaknų kanalų gydymas

Skaityti daugiau

Estetinis plombavimas

Skaityti daugiau

Vaikų dantų gydymas

Skaityti daugiau

Dantų šalinimas

Skaityti daugiau

Burnos higiena

Skaityti daugiau