Dantų apnašos kaupiasi ant dantų bei dantenų ir ilgainiui virsta kietais ir sunkiai pašalinamais dantų akmenimis. Bloga burnos higiena, rūkymas, saldumynai, blogos kokybės plombos ir vainikėliai, sisteminės ligos (pvz. cukrinis diabetas) skatina apnašų ir akmenų susidarymą.

Apnašos sukelia dantenų uždegimą, jos kraujuoja, parausta ir niežti. Tai taip pat viena iš daugelio karieso atsiradimo priežasčių. Minkštas apnašas galima nuvalyti šepetėliu ir siūlu, tačiau akmenys pašalinami tik specialia odontologine įranga. Naudojant ultragarsinį skaldiklį (skalerį) ir įvairius rankinius instrumentus apnašos ir akmenys pašalinami nuo visų danties paviršių, net ir esančių po dantenomis (jei yra gilios kišenės). Galiausiai dantys nupoliruojami taip apsaugant juos nuo apnašo kaupimosi kuriam laikui.

Po procedūros dantys gali būti labai jautrūs karštam ir šaltam maistui. Mes rekomenduojame įprastą dantų pastą pakeisti skirta jautriems dantims, kol jautrumas sumažės. Profesionali burnos higiena turi būti atliekama bent dukart per metus, o kartais reikia net ir 4 kartų (pvz. rūkantiesiems). Tarp apsilankymų nepamirškite gerai rūpintis savo dantimi patys!

SKAMBINTI

burnos higiena

Šaknų kanalų gydymas

Skaityti daugiau

Estetinis plombavimas

Skaityti daugiau

Vaikų dantų gydymas

Skaityti daugiau

Dantų šalinimas

Skaityti daugiau

Terapinis gydymas

Skaityti daugiau