Kai dantys yra stipriai pažeisti karieso ar traumos, jie atstatomi vainikėliais ar tiltais. Vainikėlis atstato vieną dantį, o tiltas sujungia kelis dantis (ar implantus), kad atstatytų netekto danties defektą tarp jų.

Po klinikinio ištyrimo atliekamas paruošiamasis gydymas: profesionali burnos higiena, karieso, šaknų kanalų gydymas ir / ar chirurginės procedūros. Jei likusi tik maža danties vainiko dalis arba tik šaknis, jis sutvirtinamas stiklo pluošto kaiščiu arba metaliniu kultiniu įklotu.

Vainikėliai ir tiltai gaminami iš plastiko, metalo, keramikos ar šių medžiagų kombinacijos. Mūsų klinikoje galite rinktis iš metalo keramikos, bemetalės keramikos ir cirkonio oksido pagrindo keramikos.

Protezavimui reikia mažiausiai 2-3 vizitų. Pirmiausia dantys nušlifuojami, tuomet nuimamas atspaudas ir nusiunčiamas į dantų technologijos laboratoriją restauracijos gamybai. Kito vizito metu atliekamas pritaikymas prie nušlifuotų dantų. Galiausiai vainikėlis ar tiltas pricementuojamas.

Šios restauracijos yra ilgalaikės, tačiau paviršius gali nusidėvėti. Protezuotiems dantims reikalinga tokia pati priežiūra kaip ir natūraliems: kasdienis valymas šepetėliu ir siūlu, profilaktiniai vizitai ir profesionali burnos higiena.

Netekus didelio kiekio ar visų dantų, atliekamas protezavimas išimamais plokšteliniais protezais. Jie gali būti viršutiniai, apatiniai, daliniai arba pilni (kai visiškai nėra dantų). Geresnei adaptacijai plokštelės gali būti tvirtinamos prie implantų.

Naujas plokštelinis protezas gali kelti skausmą, pykinimą, kalbos ir valgymo sutrikimus, bet po kelių dienų ar savaičių viskas normalizuojasi. Kai spaudžiami minkštieji burnos audiniai (dantenos), gali atsirasti žaizdelių. Tokiu atveju reikia kreiptis į odontologą, kad prišlifuotų ir pritaikytų protezo paviršių.

Plokšteles reikia keisti naujomis kas 4-5 metus, o jei tai pirmosios plokštelės – po 2 metų. Reikia nepamiršti jas prižiūrėti kaip natūralius dantis: valyti po kiekvieno valgio arba bent jau dukart per dieną, kartą per savaitę mirkyti specialiame tirpale. Miegoti su plokštelėmis burnoje nerekomenduojama, geriau jas pamerkti į stiklinę su vandeniu (tik ne karštu).

Terapinis gydymas

Skaityti daugiau

Šaknų kanalų gydymas

Skaityti daugiau

Estetinis plombavimas

Skaityti daugiau

Dantų šalinimas

Skaityti daugiau

Burnos higiena

Skaityti daugiau

Vaikų dantų gydymas

Skaityti daugiau