Dantys šalinami dėl pažengusio karieso, periodontologinės patologijos (paslankūs dantys), retencijos (protiniai dantys), ortodontinių priežasčių (susigrūdę dantys) ir kt. priežasčių.

Po rovimo normalu kelias dienas jausti diskomfortą. Atsižvelgiant į mūsų rekomendacijas, gali būti vartojami vaistai nuo skausmo ir / ar antibiotikai. Kad susiformuotų krešulys ir sustotų kraujavimas, sukandama sterili medžiaga, kurią išimti galima tik po 20-30 min.

Pirmąsias 24 val. po procedūros:
– nevalgykite ir negerkite karšto, aštraus maisto ir gėrimų, ypač kavos;
– valgykite minkštą ir šaltą maistą kramtydami priešinga puse;
– negerkite per šiaudelį;
– nerūkykite, nevartokite alkoholio;
– sumažinkite fizinį aktyvumą;
– nesilenkite, nekelkite sunkių daiktų;
– neskalaukite;
– atsargiai valykite dantis;
– miegant galvą pakelkite kuo aukščiau.

dantų šalinimas

Po 24 valandų skalaukite burną 4 kartus per dieną druskos tirpalus (1 a.š. druskos į stiklinę virinto šilto vandens). Jei paskirti antibiotikai, suvartokite visą kursą pagal gydytojo rekomendacijas. Po protinio danties ar komplikuoto rovimo gali atsirasti mėlynės ir patinimai. Pirmąją dieną galima dėti ledo kompresus su 15 min. pertraukomis.

Jei skausmas neslūgsta ar didėja, reikia apsilankyti pas odontologą, nes gali būti prasidėjęs alveolitas (kaulo uždegimas). Gijimas po rovimo labai individualus. Dantenos dažniausiai sugyja per 3-4 savaites, tačiau kaulo gijimas gali trukti iki pusės metų ar ilgiau.

SKAMBINTI

Terapinis gydymas

Skaityti daugiau

Šaknų kanalų gydymas

Skaityti daugiau

Estetinis plombavimas

Skaityti daugiau

Vaikų dantų gydymas

Skaityti daugiau

Burnos higiena

Skaityti daugiau