Šaknies kanalas yra erdvė danties šaknies centre. Jame esantis audinys (pulpa) gausus kraujagyslių ir nervų.
Į audinį patekus infekcijai prasideda uždegimas. Pagrindinis simptomas – tai pasikartojantis skausmas, stiprėjantis vakare ir naktį, plintantis į ausį, žandikaulį ir kt., prasidedantis be jokios aiškios priežasties. Kartais uždegimas gali būti ir besimptomis.

Šaknų kanalai gydomi tam, kad pašalinti infekciją. Negydant skausmas ilgainiui atslūgsta, tačiau infekcija toliau skverbiasi į šaknį supančius audinius ir atsiranda periodontitas, dar sunkesnis uždegimas. Kartais dančiui padaryta žala tokia didelė, kad jo išgelbėti nepavyksta ir jį belieka pašalinti.

Norint išvengti tokios baigties, atliekamas endodontinis arba šaknų kanalų gydymas. Jo metu pašalinami infekuoti pulpos audiniai iš kanalų, jie suformuojami ir užplombuojami inertiška plombine medžiaga (gutaperča). Geresniems gydymo rezultatams pasiekti naudojame didinamuosius odontologinius akinius.

Gydymo eigoje reikalingos rentgeno nuotraukos. Mūsų klinikoje rentgeno sistema yra elektroninė. Pagrindinis jos privalumas – maža apšvitos dozė, kuri prilygsta dozei, gaunamai skrendant lėktuvu. Po šaknų kanalų gydymo dantis tampa trapesnis, nes pašalinamos drėgmę užtikrinančios kraujagyslės. Dėl šios priežasties pacientams rekomenduojame dantų protezavimą arba ertmės plombavimą naudojant stiklo pluošto kaiščius.

SKAMBINTI

šaknų kanalų gydymas

Terapinis gydymas

Skaityti daugiau

Vaikų dantų gydymas

Skaityti daugiau

Estetinis plombavimas

Skaityti daugiau

Dantų šalinimas

Skaityti daugiau

Burnos higiena

Skaityti daugiau